NAINE SALAMANDRI TÄHTKUJUST

Suvelavastus „Naine Salamandri tähtkujust” püüab lahti muukida salapärast naist, keda tuntakse nii Maria Ignatjevna Zakrevskaja, paruness Budbergi, proua Benckendorffi kui ka lihtsalt Mura nime all. Salamander on väga raskesti tabatav kiskja, kes muudab värvi vastavalt keskkonnale ning suudab vaenlasi haavata oma mürgise nahaga. Ohuolukorras jätab ta saba maha ja kasvatab hiljem uue. Mura poliitilis-geograafiline haare ulatus Venemaast Inglismaani, hõlmates seal vahepeal ka Eestit, Itaaliat, Saksamaad ja teisi riike eelmise sajandi esimesel poolel. Ajaloolased vaidlevad tänaseni, kas ja millise riigi spioon Zakrevskaja ikkagi oli ning kuidas tuli ta näiliselt puhtalt välja nii mõnestki sõjast ja revolutsioonist. Mura eriline anne seisnes meeste äravõlumises, ta pani endasse armuma nii Gorki, Wellsi kui ka hilisema James Bondi prototüübi Robert Bruce Lockharti. Traagilised ajaloosündmused, keerulised inimsuhted ning samas lihtne, ürgne vajadus armastuse järele segunevad nii Eesti kui Euroopa kultuurilooga juulis Jäneda Pullitalliteatris esietenduvas lavastuses „Naine Salamandri tähtkujust. Jäneda viimase mõisaproua lugu”.

 

Lavastaja Madis Kalmet

Autor Kristiina Jalasto

Kunstnik Karmo Mende

Muusikaline kujundaja Peeter Konovalov (Ugala teater)

Valguskujundaja Emil Kallas

Produtsendid Enno Must ja Elo Kallas

 

Peaosas Ursula Ratasepp, teistes osades Jaune Kimmel, Markus Luik, Helgur Rosenthal ja Karl Robert Saaremäe.

 

 

 

Esietendus Jäneda Pullitalliteatris 10. juulil 2021.

 

 

 

 

 

ETENDUSED 2022.a.:

JUULIS: 06.; 07.; 08.;13.; 14. ;15. KELL 19.00

10. ja 15. juulil KELL 14.00

 

PILETID MÜÜGIL PILETILEVIS  ja Musta Täku Tallis
Hind 27 € ja 22 €

 

INFO

Musta Täku Tall
E-P   11 - 18     

PÄVAPRAAD TÖÖPÄEVADEL   12.00-14.00
hind 5.30         

Reedel pakume : Lõhekotlet

Müügiosakond
E-R 09.00-16.00
tel. 384 9750
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Külalistemaja
tel. 384 9770
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Lõõgastuskeskus
ettetellimisel telefonil 3849770